sobota, 18 maja 2013

Kilka słów o herbie GKS Katowice !!!

  Herb GKS-u Katowice, wyglądem zbliżonym do dzisiejszego funkcjonuje od 1965 roku. Przez te wszystkie lata przeszedł wiele deformacji i unowocześnień.   W sezonie 99/00
Katowicki GKS występował pod nowym trochę zmienionym herbem. Herb miał kształt owalnej litery V, i był obrysowany dookoła grubą żółtą linią, środek był wypełniony kolorem mocnym zielonym. Najdziwniejszą przemianę przeszedł jednak gdy Katowicki klub przejęła firma "Dosp**l". Od 27 marca 2003 do 11 czerwca 2004 spółka występowała pod nazwą Dosp**l Katowice s.s.a. Nie wiadomo z jakiego powodu herb został zmieniony. Jednak pod taką postacią długo nie przetrwał. Kibice nadal utożsamiali się ze starym -  herbem przed 2003 roku. W 2005 roku klub znów powrócił do "standardowego" herbu, i oprócz drobnych poprawek ze strony aktualnego zarządu (min. zębatka została połączona z młotem) wyglądał tak jak dziś. 

 Na herbie Katowickiej GieKSy widnieją barwy klubowe. W górnej części litery "G" wkomponowane są na złotym tle literki "KS", a zaraz pod nimi napis "Katowice". Poniżej nazwy miasta znajduje się czarny młot parowy stojący na desce, wywodzący się z herbu miasta Katowice. Pod literą G znajduję się napisana białymi cyframi data powstania klubu (1964). Herb ma kształt owalnej litery V, i jest obrysowany dookoła białą linią, a pozostały środek jest wypełniony kolorem zielonym.Przez wielu fachowców logo GKS-u Katowice jest jednym z najciekawszych i pomysłowych wśród klubów w Polsce. Kibice przyjęli też formę herbu "rysowanego", znacznie uproszczając oryginalny herb GKSu ( od 2000 roku ). Nazwa, barwy i herb GKS-u Katowice zastrzeżone.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz